کره شمالی در جدیدترین بیانیه خود علیه آمریکا تاکید کرد: آمریکا تنها به دنبال حل مسائل از طریق زور و قدرت است. حتی زمانی که از مذاکرات دفاع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، در جدیدترین بیانیه شدید اللحن کره شمالی علیه آمریکا بار دیگر به تحریم‌های آمریکا از جمله توقیف یکی از بزرگترین کشتی‌های باری این کشور اعتراض شده و به آمریکا هشدار داده که است که استفاده از قدرت تنها در انحصار آمریکا نیست.

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت امور خارجه کره شمالی ، آمریکا با استفاده از زور تلاش می‌کند کره شمالی را تسخیر کند، حتی زمانی که از مذاکرات حمایت می‌کند.

طبق این بیانیه، آمریکا تنها به دنبال حل مسائل از طریق زور و قدرت است. حتی زمانی که از مذاکرات دفاع می‌کند.

در ادامه این بیانیه جان بولتون ، مشاور امنیت ملی آمریکا و مایک پامپئو ، وزیر امور خارجه این کشور مورد حمله قرار گرفته و آمده است، آنها به کرامت رهبر بزرگ کره شمالی توهین کرده‌اند.

این بیانیه در ادامه‌ مقامات آمریکایی را به داشتن رویکرد خصمانه علیه کره شمالی متهم کرد.

به نوشته این بیانیه، مقامات آمریکایی طرح خصومت آمیزی برای خفه کردن کره شمالی با زور و قدرت دارند.

در این بیانیه به واشنگتن هشدار داده شده است که مسیر خود را تغییر دهد.

همچنین این بیانیه رزمایش اخیر کره جنوبی و آمریکا و آزمایش‌های اخیر موشک‌های بالستیک پرتاب شده از زیر دریایی و بین قاره‌ای را محکوم کرد.

این بیانیه در ادامه‌ آورد: هیچ تغییری در "امیال شیطانی" آمریکا در تسخیر کره شمالی توسط زور و قدرت ایجاد نشده است. آمریکا باید به یاد داشته باشد که اقدامات خصمانه این کشور تنها به افزایش تنش‌ها و بی‌ثباتی شبه جزیره کره منجر می‌شود.

در این میان یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن همچنان متعهد به اهداف مورد توافق توسط کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رهبران آمریکا و کره شمالی مبنی بر برقراری صلح پایدار و تکمیل روند خلع سلاح کامل هسته‌ای در کره شمالی است.

وی ادامه‌ داد: آمریکا هنوز آماده انجام مذاکرات سازنده است.