معاون وزیر خارجه روسیه گفت: صحبتی درباره عملیات گسترده در ادلب نیست و این مسئله هرگز رخ نخواهد داد. در ماه نوامبر نفوذ هیئت تحریرالشام در منطقه کاهش تنش ادلب ۶۰ درصد بود اما تا اواخر نوامبر به ۹۹ درصد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه روسیا الیوم، سرگئی ورشنین ، معاون وزیر خارجه روسیه در جلسه شورای امنیت درباره اوضاع انسانی در سوریه اظهار کرد: تحریرالشام یک گروه تروریستی است و مقابله با این گروه حق و وظیفه دولت سوریه است. صحبتی درباره عملیات گسترده در ادلب نیست و این مسئله هرگز رخ نخواهد داد. در ماه نوامبر نفوذ هیئت تحریرالشام در منطقه کاهش تنش ادلب ۶۰ درصد بود اما تا اواخر نوامبر به ۹۹ درصد رسید. 

وی بر پایبندی روسیه به توافق امضا شده با ترکیه درباره منطقه کاهش تنش تأکید کرد و گفت: این سند بر عزم و اراده امضاکنندگان آن برای مبارزه با تروریست‌ها تأکید دارد. ادلب رقه دوم نخواهد شد؛ شهری که اعضای ائتلاف آمریکا آن را با خاک یکسان کرده‌اند. ما از تمامی طرف‌ها می‌خواهیم با هم همکاری داشته باشند تا بتوانیم از طریق اقدام مشترک تروریسم را از بین ببریم و به بازسازی سوریه و بازگشت آوارگان سرعت ببخشیم.