رهبران اعتراضات سودان از مردم خواسته اند تا 2 روز در محل کار حاضر شوند اما هیچ کاری انجام ندهند. معترضان سودانی از شورای نظامی سودان می خواهند تا هر چه سریع تر قدرت را به یک دولت غیرنظامی تحویل دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، رهبران معترضان در سودان ، اعتصاب 2 روزه ای را برای تحت فشار قرار دادن حاکمان نظامی این کشور جهت واگذاری قدرت به یک دولت غیرنظامی آغاز کرده اند.

وجدی صالح یکی از مذاکره کنندگان معترضان سودانی می گوید: آن ها پس از آنکه مذاکرات با شورای نظامی سودان در مورد آرایش و رهبری یک شورای حاکم که کشور را در دوره انتقالی 3 ساله آن مدیریت کند به بن بست خورد، به اعتصاب متوسل شدند.  

اتحادیه مشاغل سودان که از پیشگامان اعتراضات در سودان بوده است و نقش مهمی در هماهنگی معترضان برای برکناری عمرالبشیر رئیس جمهور مخلوع سودان بازی کرده است، از مردم خواسته است تا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در محل کار حاضر شوند اما هیچ کاری انجام ندهند.

پس از برکناری عمرالبشیر، سودان صحنه تنش میان معترضان و شورای نظامی سودان بوده است. مردم از شورای نظامی سودان خواسته اند تا هرچه سریع تر قدرت را به غیرنظامیان واگذار کنند.