دفتر اطلاع‌رسانی نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد: به افکار عمومی اطمینان می‌دهیم آنچه در رسانه‌ها منتشر شده، کاملا بی‌اساس است و کسانی که اینگونه اخبار را منتشر می‌کنند، به دنبال تضعیف اقدامات شورا برای حل بحران سوریه از راه گفت‌وگوی ملی و مشارکت سیاسی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دفتر اطلاع‌رسانی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در بیانیه‌ای متذکر شدند: رسانه‌ها خبری درباره وجود کانال‌های ارتباطی میان رفعت اسد ، عموی بشار اسد رئیس جمهور سوریه و شورای سوریه دموکراتیک و توافق دو طرف درباره برخی مسایل از جمله تایید ائتلاف ضد داعش و اجازه دادن به یک گروه مشکوک وابسته به رفعت اسد برای استمرار فعالیتش در مناطق دولت خودگردان تحت پوشش فعالیت‌های انسانی را منتشر کرده‌اند.

در ادامه این بیانیه‌ آمده است، به افکار عمومی اطمینان می‌دهیم آنچه در رسانه‌ها منتشر شده، کاملا بی‌اساس است و کسانی که اینگونه اخبار را منتشر می‌کنند، به دنبال تضعیف اقدامات شورا برای حل بحران سوریه از راه گفت‌وگوی ملی و مشارکت سیاسی هستند.

در بیانیه یادشده بر پایبندی نیروهای قسد به صداقت و شفافیت در رسیدگی به تمامی مسایل عمومی بر اساس مسؤولیت ملی و تاریخی و لزوم مشارکت همه گروه‌های جامعه سوریه تاکید شده است.

همچنین در این بیانیه هوشیاری، رعایت صداقت و اصل حقیقت‌گویی در انتقال اخبار، دوری از ادعاهای دروغین و انتشار اخبار جعلی و نیز پایبندی به اصول اخلاقی از رسانه‌ها خواسته شد.