رئیس‌جمهور آمریکا گفت: من امیدوارم که تمامی مسائل موجود درباره روند تشکیل دولت اسرائیل و اختلافات میان نتانیاهو و لیبرمن حل شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت النشره، دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور آمریکا در این باره اظهار کرد: من امیدوارم که تمامی مسائل موجود درباره روند تشکیل دولت اسرائیل و اختلافات میان بنیامین نتانیاهو ، نخست‌وزیر اسرائیل و آویگدور لیبرمن، رهبر حزب اسرائیل خانه ما حل شود.

چهارشنبه مهلت ۴۲ روزه‌ای که براساس قانون به نتانیاهو برای تشکیل دولت داده شده به پایان می‌رسد و بعد از آن روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی می‌تواند عضو دیگری از کنست را مامور تشکیل دولت کند.

در همین حال نتانیاهو در کنفرانس مطبوعاتی از لیبرمن خواست ظرف ۴۸ ساعت تصمیمش را به خوبی بررسی کند وگرنه بعد از آن یا باید کنست را منحل و انتخابات جدید را برگزار کرد یا ائتلاف دولتی جدید تشکیل داد.

تنانیاهو لیبرمن را مسئول شکست تلاش‌ها برای تشکیل ائتلاف دولتی به دلیل عدم پیوستنش به ائتلاف به خاطر قانون خدمت نظامی دانست.

وی گفت: من تا به این لحظه نتوانستم لیبرمن را به صرف‌نظر از برگزاری انتخابات جدید قانع کنم. دلیلی برای برگزاری انتخابات جدید نیست. من از همگان می‌خواهم تلاش کنند که مجبور به برگزاری انتخابات جدید نشویم.