معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: امروز ما را تحمیل می‌کنند و تحریم ، خود نوعی از انواع جنگ است اما مقاومت قادر به تحمل تبعات این مرحله است.

به گزارش خبرگزاری موج، نعیم قاسم   معاون دبیرکل حزب‌الله در سخنانی در نوزدهمین سالگرد پیروزی این جنبش بر رژیم صهیونیستی در  25 می 2000  گفت: عید آزادسازی روزی متمایز در تاریخ منطقه بود زیرا برای اولین بار از زمان اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی ، بخش وسیعی از لبنان آزاد شد و این رژیم، ذلیلانه و بدون قید و شرط از لبنان عقب‌نشینی کرد.

بر اساس گزارش بخش اطلاع‌رسانی الاعلام‌الحربی شاخه لبنان، نعیم قاسم افزود: 25 می 2000 روز پیروزی اراده بر ناامیدی، پیروزی استقلال بر تبعیت و پیروزی مقاومت بر اسرائیل بود. 25 می روز تقویت مقاومت به عنوان راه‌حلی موفق در مقابله با رژیم اشغالگر و روز بی‌فایده بودن فریب دیپلماسی با نظارت آمریکا برای بازپس‌گیری خاک بود، زیرا امروز هر آنچه به اسم دیپلماسی برای بازپس‌گیری خاک انجام می‌شود باید از شورای امنیت بگذرد و آمریکا همیشه از اسرائیل جانبداری کرده است؛ این بدان معناست که شورای امنیت، آمریکا و کشورهای بزرگ اقدامی در راستای منافع فلسطین انجام نخواهند داد.

معاون حزب‌الله تأکید کرد: تنها راه‌حل برای آزادسازی سرزمین «مقاومت» است و امروز موضوع تنها محدود به فلسطین نمی‌شود بلکه شامل یمن، عراق، سوریه، لبنان و کل منطقه می‌شود و محور تمام نزاع‌ها این است که آمریکا دنبال تحمیل شروط مختلف است.

نعیم قاسم تأکید کرد: امروز نیاز به مقاومت بیشتر از هر زمان دیگری است، ما نیاز به سه‌گانه ارتش، ملت و مقاومت همزمان داریم. ما در موضع دفاع قرار داریم و نمی‌توان پذیرفت که تحت هیچ عنوان یا شرایطی تسلیم اسرائیل، آمریکا و طرح‌هایشان شویم. امروز ما را تحمیل می‌کنند و تحریم ، خود نوعی از انواع جنگ است اما مقاومت قادر به تحمل تبعات این مرحله است.

دیروز دبیرکل حزب‌الله لبنان   نیز «ایجاد معادله قدرت در لبنان» را از مهم‌ترین نتایج پیروزی سال ۲۰۰۰ دانست و گفت که با این پیروزی مشخص شد در لبنان قدرتی وجود دارد که بتواند اسرائیل را بدون دستاوردی از لبنان بیرون بیاندازد.

25 می سال 2000 یادآور اولین پیروزی قطعی مقاومت لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی ، آغاز زنجیره پیروزی‌های این حزب و آغاز سراشیبی زوال برای دشمن اسرائیلی بود، در این روز ارتش رژیم صهیونیستی پس از 22 سال اشغال، از مناطق جنوب لبنان عقب‌نشینی کرد، این عقب‌نشینی به دلیل حملات سخت مقاومت اسلامی لبنان، حزب الله، صورت گرفت.