مقام های امنیتی سریلانکا گفتند: نیروهای امنیتی این کشور عملیات بزرگی را برای برخورد با بقایای یک گروه شبه نظامی که در حملات تروریستی 21 آپریل سریلانکا نقش داشته است آغاز کرده اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام های سریلانکا یی گفتند: نیروهای امنیتی سریلانکا عملیات بزرگی را برای شکار آخرین بازماندگان یک گروه شبه نظامی که در حملات روز عید پاک این کشور موجب قتل 258 نفر شدند، آغاز کرده اند.

شماری از مناطق حومه ای کلمبو پایتخت سریلانکا توسط نیروهای امنیتی سریلانکا هدف قرار گرفته اند. نیروهای امنیتی سریلانکا پس از حملات مرگبار 21 آپریل در این کشور، اختیارات ویژه و فوق العاده را دریافت کرده اند. 

یک مقام نظامی سریلانکا به خبرنگاران گفته است: عملیات نیروهای امنیتی سریلانکا در سه منطقه خارج از کلمبو در جریان است. عملیات های مشابهی نیز در شمال غرب سریلانکا در جریان هستند. در این مناطق، شورش هایی بر علیه مسلمانان به راه افتاده که در ماه جاری موجب مرگ 1 نفر شده و به صدها مغازه، خانه و مسجد، که به مسلمانان تعلق داشته نیز آسیب رسانده است.

خشونت ها در سریلانکا پس از حوادث تروریستی 21 آپریل در این کشور به اوج خود رسیده است. داعش مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته است.