وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: ارتش و وزارت خارجه سوریه، اخبار دروغین درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در شهرک کبانی در حومه لاذقیه را تکذیب می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع آگاه در وزارت خارجه سوریه اظهار کرد: برخی سایت‌های وابسته به تروریست‌ها اخبار دروغینی را درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در شهرک کبانی در حومه لاذقیه منتشر کردند و ارتش و وزارت خارجه سوریه این اخبار را تکذیب کردند کاملا واضح بود که جنجال به وجود آمده و اخبار دروغین درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در حومه لاذقیه مقدمه‌ای برای دروغ‌گویی و دورویی غرب و آغاز تهدید آن‌ها علیه دولت سوریه است اما این مسائل هرگز موجب متوقف شدن جنگ ارتش علیه تروریسم نخواهد شد.

این منبع افزود: دولت سوریه تأکید می‌کند که این کمپین دروغ و نفاق و متهم کردن ارتش سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی تنها تلاش یأس‌آوری از سوی برخی کشورهای غربی و پیرو آمریکا برای کاهش فشار درباره جنایت‌های تروریست‌ها در ادلب و ممانعت از پیشروی ارتش در این مناطق است. این جنجال موجب متوقف شدن تلاش‌ها برای جنگ علیه تروریسم نمی‌شود.