خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل سه شنبه 31 اردیبهشت ماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل سه شنبه 31 اردیبهشت ماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید:

متهم حادثه کشتار کرایسچرچ نیوزیلند، به اقدام تروریستی نیز متهم شد          

پلیس نیوزیلند متهمِ حمله به نمازگزاران در دو مسجد در کرایسچرچ نیوزیلند را که منجر به مرگ 51 نفر شد را به اقدام تروریستی نیز متهم کرده است.

مقام های امنیتی سریلانکا گفتند: با کشف تجهیزات انفجاری موسوم به "مادر شیطان" در بمب گذاری های سریلانکا، احتمال دست داشتن عوامل خارجی در این حادثه قوت گرفته است. این نوع از بمب ها عمدتا توسط گروه داعش استفاده می شوند.

شورای نظامی سودان و معترضان این کشور، در مورد نحوه اداره این کشور در دوره انتقالی با یکدیگر اختلاف نظر دارند. مقام های نظامی سودان خواستار نقش برجسته شورای نظامی این کشور در اداره سودان در دوره انتقالی هستند.

دولت بنگلادش در تصمیمی جدید، صدور ویزا برای اتباع پاکستان ی را متوقف ساخته است. این اقدام بنگلادش به تلافی تصمیم پاکستان برای عدم تمدید ویزای رایزن نمایندگی دیپلماتیک بنگلادش در اسلام آباد انجام می گیرد.

وزارت دفاع عراق اعلام کرد: 11 تروریست داعشی در جریان عملیان نیروهای امنیتی عراق در شمال این کشور کشته شدند.

مدیر شرکت هوآوی در واکنش به اقدامات محدودکننده دولت آمریکا در رابطه با این شرکت گفت: دولت آمریکا، شرکت هوآوی را دست کم گرفته است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه با سفیر ایران در مسکو دیدار و درباره برجام رایزنی کردند.

وزیر نیرو مصر از افزایش به طور میانگین 14.9 درصدی قیمت برق در سال جدید مالی این کشور خبر داده است.

در عملیات جنبش انصارالله یک انبار اسلحه در فرودگاه نجران هدف قرار گرفت و موجب آتش‌سوزی در آنجا شد.