معاون وزیر خارجه روسیه گفت: تا ابد اجازه حضور تروریست‌ها در اراضی سوریه را نمی‌دهیم. تعداد تروریست‌ها در ادلب متاسفانه زیاد است. آنها این منطقه را تحت کنترل دارند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روسیاالیوم، سرگئی ورشنین ، معاون وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگویی اظهار کرد: تا ابد اجازه حضور تروریست‌ها در اراضی سوریه را نمی‌دهیم. تعداد تروریست‌ها در ادلب متاسفانه زیاد است. آنها این منطقه را تحت کنترل دارند.

وی در ادامه افزود: روسیه به اجرای توافقاتی که با شریکانش درخصوص پرونده سازش سوریه به آن دست یافته، ادامه می‌دهد و باید درد و رنج غیرنظامیان در سوریه خاتمه یابد.

معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: این امر کاری سخت است. ما برای حل آن تلاش می‌کنیم همانطور که نیروهای دولتی برای آن تلاش می‌کنند.

ورشنین در ادامه افزود: از طرف ما این امر تایید شده است و ما از همگان می‌خواهیم که با حرف و عمل پایبندی خود به حاکمیت سوریه و تمامیت ارضی آن را تایید کنند. ادلب در نهایت جزو خاک سوریه است.

 این مسؤول روسیه در واکنش به حملات پیاپی به پایگاه حمیمیم روسیه از سوی نیروهای مسلح سوریه بر اراده کشورش برای پاسخ  به این عملیات تاکید کرد و گفت: ما دائما با دقت به حملاتی که غیرنظامیان و نظامیان ما را که در سوریه از جمله در پایگاه‌هایمان مستقر هستند، هدف قرار می‌دهند، پاسخ می‌دهیم. منابع تیراندازی و آغاز حملات را منهدم خواهیم کرد.