چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در سفر به هاوانا پایتخت کوبا و در دیدار با مقام های کوبایی گفت: آنکارا قویا با تحریم های یکجانبه بر علیه کوبا مخالف است و خواستار پایان بخشیدن به آن ها است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، روز شنبه(28 اردیبهشت ماه)، چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در حاشیه سفر دو روزه خود به کوبا گفت: ترکیه به حمایت خود از پایان بخشیدن به تحریم ها بر علیه کوبا ادامه می دهد. 

چاووش اوغلو این سخنان را پس از ملاقات با رئیس جمهور کوبا میگوئل دیاز کانل برمودز در هاوانا پایتخت کوبا ایراد کرده است. چاووش اوغلو در پیامی توئیتری گفت: ترکیه با تحریم های یکجانبه بر علیه کوبا مخالف است. وی اظهار کرده روابط میان آنکارا و هاوانا در حال گسترش است.

چاووش اوغلو در سفر به کوبا، با همتای کوبایی خود برونو رودریگز پاریلا نیز دیدار داشت و روابط دوجانبه و مسائل بین المللی مثل بحران سیاسی ونزوئلا را به بحث گذاشت. برونو رودرگیز نیز در پیامی توئیتری گفت: سرمایه گذاری ترکیه در کوبا در حال افزایش است. روابط میان دو طرف در بخش های مختلف نظیر کشاورزی، ساخت و ساز، توسعه زیرساخت ها، انرژی، سلامت و توریسم، نیز در حال گسترش است.