دستگاه قضایی ترکیه، عاملان حملات تروریستی سال 2016 در استانبول ترکیه را به حبس ابد محکوم کرده است. این افراد وابسته به گروه تروریستی پ ک ک بوده اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، منابع قضایی ترکیه اعلام کرده اند: 4 تروریست وابسته به گروه پ ک ک که در سال 2016، حملات تروریستی را در استانبول سازماندهی کردند و موجب مرگ 46 نفر و زخمی شدن صدها تن دیگر شدند، با استناد به حکم دستگاه قضایی ترکیه به حبس ابد محکوم شده اند.

منابع قضایی ترکیه همچنین گفتند: 10 مظنون دیگر نیز پس از اثبات جرایمشان از جمله تلاش و یا معاونت در قتل مردم بیگناه، به حبس ابد محکوم شدند. در جریان دو حمله تروریستی که در 10 دسامبر سال 2016 در استانبول ترکیه انجام شدند، 46 نفر از جمله 39 افسر پلیس جان خود را از دست دادند. 243 نفر نیز در نتیجه این حملات مجروح شدند. این حملات تروریستی توسط یک اتومبیل حامل مواد منفجره و یک بمبگذار انتحاری انجام شده بود.

دادخواست 63 صفحه ای دستگاه قضایی ترکیه بر علیه مظنونان، آن ها را متهم به اقدام بر علیه وحدت و یکپارچگی ترکیه کرده است. این حملات تروریستی به دستور گروه پ ک ک انجام شده اند.