مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا خواستار خودداری از تنش‌آفرینی در موضوع ایران است و هم چنین این اتحادیه از توافق هسته‌ای ایران حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، فدریکا موگرینی   مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) پیش از نشست وزرای خارجه این اتحادیه در بروکسل ، در جمع خبرنگاران اعلام کرد: اتحادیه اروپا خواستار خودداری از تنش‌آفرینی در موضوع ایران و بررسی راه‌های ادامه اجرای توافق هسته‌ای است.

موگرینی تاکید کرد: این اتحادیه از توافق هسته‌ای ایران حمایت می‌کند.

وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان قرار است امروز (دوشنبه) در بروکسل در نشستی اضطراری درباره اقدام برجامی اخیر ایران با موضوع تلاش برای حفظ توافق هسته‌ای شرکت کنند. وزیران خارجه این سه کشور همراه با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره پاسخ اتحادیه اروپا به اقدام برجامی روز چهارشنبه ایران بحث و گفتگو خواهند کرد.

جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه گذشته (۱۸ اریبهشت) و یک سال پس از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام برخی از تعهدات برجامی خود را متوقف کرده و به کشور‌های باقیمانده در برجام ۶۰ روز مهلت داد تا به تعهدات برجامی خود در قبال ایران در دو زمینه بانکی و نفتی عمل کنند.