کره شمالی دو موشک با برد کوتاه شلیک کرده است. این رویداد یک هفته پس از آن انجام می شود که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ، بر شلیک چند موشک و راکت ارتش کره شمالی نظارت کرده بود.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، روز پنجشنبه(19 اردیبهشت ماه)، کره شمالی دو موشک با برد کوتاه شلیک کرده است. این رویداد یک هفته پس از آن انجام می شود که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ، بر شلیک چند موشک و راکت ارتش کره شمالی نظارت کرده بود. 

این اتفاق در زمانی انجام شده که استفان بیگان نماینده ویژه آمریکا در موضوع کره شمالی، در حال بحث و رایزنی با مقام های کره جنوبی در سئول بوده است. کره جنوبی این اقدام کره شمالی را بسیار نگران کننده خوانده است و آن را در راستای کاهش تنش ها در شبه جزیره کره، بسیار غیر سازنده خطاب کرده است. 

ناظران اعلام کرده اند هنوز خیلی زود است که نوع و کلاس موشک های شلیک شده مورد شناسایی قرار بگیرند. ارتش کره جنوبی اعلام کرده پس از آزمایش موشکی جدید کره شمالی، دامنه فعالیت های نظارتی و امنیتی خود را افزایش داده و در حال همکاری با آمریکا است تا اطلاعات بیشتری راجع به اقدامات اخیر کره شمالی کسب کند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها