دادستان کل آمریکا به دلیل تلاش هایش در حمایت بی چون و چرا از ترامپ و کم اثر جلوه دادن گزارش مولر، تحت فشارهای گسترده در داخل جامعه آمریکا قرار دارد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، زمانی که بیل بار دادستان کل آمریکا به سمت خود منصوب شد از احترام قابل توجهی برخوردار بود با این حال، تلاش های وی برای کم اثر کردن گزارش مولر و طرح این اتهام که وی به دنبال حمایت از دونالد ترامپ است موجب شده تا آبرو و احترامی که پیش از این صاحب آن بود، خدشه دار شود.

بیل بار 68 ساله هنگامی که روی کار آمد، امید بخش عمل کرد و این اعتقاد را در میان همگان ایجاد کرد که با روی کارآمدنش، سیاست زدگی 2 سال اول ریاست جمهوری ترامپ رنگ خواهد باخت. با این حال از 10 هفته بعد، او بیش از اینکه به عنوان یک دادستان شناخته شود، شخصیتی سیاسی تلقی می گردد. او بارها تاکنون به عنوان یک دروغگو معرفی شده و خواسته شده تا استیضاح شود. 

بیل بار، ترامپ را کاملا مبرا از اتهام تبانی با روسیه و عدم اجرای عدالت معرفی کرده است. با این حال، گزارش مولر اذعان می کند که ارتباطاتی میان کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه در سال 2016 وجود داشته است و رئیس جمهور از اجرای عدالت نیز ممانعت به عمل آورده است.

در حال حاضر، شخصیت حرفه ای بیل بار در نزد افکار عمومی خدشه دار شده و وی شدیدا به دلیل آنچه حمایت از ترامپ و نه اجرای عدالت عنوان می شود، تحت فشار قرار دارد.