دولت روسیه نسبت به دور جدید تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه ایران ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، دولت روسیه نسبت به دور جدید تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه ایران ابراز نگرانی کرده است. 

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرده است: واشنگتن با تهدید به مجازات، سایر کشورهای را تحت فشار قرار می دهد تا خرید نفت از ایران را با هدف تضعیف اقتصاد جمهوری اسلامی ایران، متوقف سازند. 

وزارت خارجه روسیه افزوده: آمریکا در راستای هژمون طلبی خود، نه تنها جامعه بین الملل را با اقدامات تنبیهی اقتصادی تهدید می کند بلکه به وضوح سایر کشورها را نیز تهدید نظامی می کند. آمریکا سعی می کند جاه طلبی های ژئوپلیتیک خود را تعقیب کند که به شدت برای کل بشریت خطرناک هستند. 

دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه گفته: آمریکا بار دیگر و در آستانه سالگرد خروج خود از برجام ، قدم دیگری را بر علیه ایران برداشته است. اقدام آمریکا در انتخاب ابزار اقتصادی برای ضربه زدن به ایران و وضعیت زندگی ایرانیان، جهت مذاکره مجدد با این کشور برای دستیابی به توافقی جدید بر مبنای خواست های آمریکا، اشتباه است. اقداماتی از این دست، موقعیت بین المللی آمریکا را تقویت نمی کنند. دنیا می بیند که سیاست آمریکا تا حد زیادی تهاجمی و بی ملاحظه شده است.