خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل دوشنبه 2 اردیبهشت ماه 1398 را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل دوشنبه 2 اردیبهشت ماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید:

 تعداد کشته‌های حمله تروریستی سریلانکا به 290 تن رسید 

سخنگوی پلیس سریلانکا اظهار کرد: تعداد قربانیان سلسله حملات تروریستی که کلیساها و هتل‌ها را در صبح روز یکشنبه همزمان با عید پاک هدف گرفت به ۲۹۰ تن رسیده در حالی که تعداد زخمی‌ها ۵۰۰ تن گزارش شده است.

روز دوشنبه(2 اردیبهشت)، مقام های کلمبیایی اعلام کرده اند در اثر رانش زمین در این کشور، 17 نفر جان خود را از دست داده اند.

روز دوشنبه(2 اردیبهشت ماه)، قیمت جهانی نفت در آستانه اعلام پایان معافیت های نفتی ایران توسط آمریکا ، افزایش یافت.

وزرای خارجه اتحادیه عرب تاکید کردند که با هرگونه طرح صلحی که به حقوق فلسطینی ها احترام نگذارد، مخالفت می کنند.

یک مقام دولتی سریلانکا اعلام کرده حملات تروریستی روز یکشنبه در این کشور که شماری از کلیساها و هتل های لوکس در این کشور را هدف قرار داده بود، توسط 7 مهاجم انتحاری انجام شده است.

روز دوشنبه(2 اردیبهشت ماه)، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده: شمار تلفات درگیری های جاری در لیبی میان گروه های رقیب برای به دست گرفتن کنترل طرابلس، به 254 نفر افزایش یافته است. این سازمان اضافه کرده که صدها تن نیز در اثر این درگیری ها مجروح شده اند.

مرکز زمین‌شناسی آمریکا از وقوع یک زمین لرزه‌ نسبتا قوی در مرکز فیلیپین خبر داد.

روز دوشنبه(2 اردیبهشت ماه)، گروه داعش مسوولیت حمله به یک مرکز پلیس در عربستان سعودی را بر عهده گرفت. در اثر این حمله، 4 نفر جان خود را از دست دادند.

خبرگزاری اسپوتنیک از وقوع انفجاری دیگر در شهر کولومبوی سریلانکا خبر داد.

سخنگوی پلیس سریلانکا اعلام کرده نیروهای پلیس، 87 چاشنی انفجاری را در یک ایستگاه اصلی اتوبوس در کلمبو پایتخت سریلانکا کشف کردند. این امر یک روز پس از آن اتفاق می افتد که بمب گذاران انتحاری ، به چندین کلیسا و هتل لوکس در پایتخت سریلانکا حمله کردند.