جنبش انصارالله اعلام کرد: یک پایگاه نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن در منطقه جازان را با یک فروند موشک بالستیک هدف قرار داد.

به گزارش خبرگزاری موج، شبکه ماهواره‌ای المسیرة وابسته به جنبش انصارالله یمن در گزارشی اظهار کرد: یگان موشکی این جنبش یک فروند موشک بالستیک مدل بدر اف  را به سمت مراکز تجمع نیروهای مزدور وابسته به دولت مستعفی یمن در پایگاه الاستقبال واقع در غرب الطوال در حومه جازان ( جیزان ) شلیک کرد.

این شبکه ماهواره‌ای به نقل از یک منبع در یگان موشکی انصارالله اعلام کرد: موشک به هدف اصابت کرده و چندین کشته و زخمی در میان نیروهای دولت مستعفی یمن بر جای گذاشت.

ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ عملیاتی را در حمایت از نیروهای وابسته به دولت عبد ربه منصور هادی ، رئیس جمهور مستعفی یمن آغاز کرده است.

در پی عملیات‌های نظامی متوالی ائتلاف عربی، یمن با بدترین بحران انسانی جهان مواجه شده است و طبق آمار سازمان ملل در این حملات هزاران تن کشته و زخمی شدند،  همچنین ۲۲ میلیون یمنی یعنی نزدیک به ۷۲ درصد از ساکنان این کشور به یکی از انواع حمایت‌ها و کمک‌های انسانی نیاز دارد، در این میان ۸.۴ میلیون یمنی نیز با بحران غذا مواجه هستند.