خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل سه شنبه 27 فروردین ماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل سه شنبه 27 فروردین ماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید:

تایوان از مانورهای نظامی چین نمی ترسد          

تسای اینگ ون رئیس جمهور تایوان در اظهار نظری گفته است: تایوان ترسی از مانورهای نظامی چین که این هفته برگزار شدند ندارد.

محبوبیت جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند که به دلیل مواجهه درست و منطقی با حوادث تروریستی کرایسچرچ ، مورد ستایش جهانی قرار گرفته بود، به بالاترین حد خود از زمان بر عهده گرفتن مسوولیت نخست وزیری رسیده است.

مخالفان سودانی به رهبران جدید نظامی این کشور اصرار کرده اند تا هر چه سریع تر، قدرت را به یک حکومت غیرنظامی تحویل دهند. اتحادیه آفریقا نیز تهدید به تعلیق عضویت سودان در این نهاد کرده است.

برای اولین بار، سخنگوی گروه طالبان از حضور زنان در هیات مذاکره کننده طالبان برای شرکت در گفتگوهای ماه جاری در قطر با موضوع آینده افغانستان خبر داده است.

دولت کانادا در اقدامی، 43 مقام ونزوئلایی را به اتهام ایفای نقش در بدتر شدن وضعیت بحران ونزوئلا ، در لیست تحریم های خود قرار داده است.

وزیر خارجه قطر خواستار اعمال تحریم تسلیحاتی بر نیروهای وفادار به خلیفه حفتر شده است تا هر چه سریع تر مواضع و سرزمین هایی را که اخیرا اشغال کرده اند، پس دهند.

آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد اعلام کرده در جریان درگیری های اخیر لیبی میان گروه های رقیب برای به دست گرفتن کنترل طرابلس پایتخت لیبی، حدود 18000 نفر آواره شده اند.

دادگاهی در روسیه یک شهروند نروژی را به اتهام جمع آوری اطلاعات و جاسوسی از زیردریایی های هسته ای ، مجرم شناخته و وی را به 14 سال حبس محکوم کرده است.

سفارت فرانسه در ایران از ابراز همدردی وزیر امورخارجه کشورمان در رابطه با آتش سوزی کلیسای نوتردام قدردانی و تاکید کرد که این بنای تاریخی یک میراث جهانی است.