نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: من نگفته‌ام که کرانه باختری را به اسرائیل الحاق خواهم کرد، بلکه گفتم که یهودیان در "یهودا" و "سامره" (کرانه باختری) را به اسرائیل ملحق می‌کنم و برای این مسأله خواستار حمایت آمریکا هستم.

به گزارش خبرگزاری موج، بنیامین نتانیاهو در گفت‌وگو با شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: شهرک‌های صهیونیست نشین در کرانه باختری به صورت تدریجی و با هماهنگی آمریکا به اسرائیل ملحق خواهند شد.

وی افزود: از یک سال پیش با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره الحاق بلندی‌های جولان به اسرائیل و نیز الحاق تمامی شهرک‌ها در کرانه باختری به اسرائیل گفت‌وگو کرده و خواستار آن شده بودم و نمی‌دانم چرا پاسخ و موافقت آمریکا با این درخواست با وجود چنین رئیس‌جمهور "مهربان و دوستی مانند ترامپ" تا بدین لحظه طول کشیده است.

نتانیاهو گفت: از مرحله مهار به مرحله ساخت و ساز گسترده منتقل شده‌ایم و هم اکنون به مرحله اعمال قانون بر شهرک‌ها گام می‌گذاریم و من ترجیح می‌دهم که این اقدام را به صورت تدریجی و با تأیید آمریکا انجام دهم.

وی در این گفت‌وگو که حدود ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی (کنست) صورت گرفت، تأکید کرد: در آینده به یک صلح واقعی با فلسطینیان دست‌ خواهم یافت اما این صلح به واسطه قدرت خواهد بود نه امتیازدهی و حسرت.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: من نگفته‌ام که کرانه باختری را به اسرائیل الحاق خواهم کرد، بلکه گفتم که یهودیان در "یهودا" و "سامره" (کرانه باختری) را به اسرائیل ملحق می‌کنم و برای این مسأله خواستار حمایت آمریکا هستم. دو سال طول کشید تا بتوانم سند به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان را دریافت کنم و به ترامپ گفتم که "لطفا حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت بشناس".

وی در پاسخ به سوالی در این باره که آیا از ترامپ درخواست کرده است که حاکمیت رژیمش بر کرانه باختری را نیز به رسمیت بشناسد یا خیر؟ گفت: درباره این موضوع با زیردستان وی (ترامپ) گفت‌وگو و تبادل نظر کردیم و این موضوعی نیست که آن را فقط و فقط به دلیل انتخابات مطرح کنند.

نتانیاهو در ادامه تصریح کرد: می‌توانم بگویم که با تعداد کمی از رهبران عرب دیدار کردم، آنها تعهد ما به زمین را درک می‌کنند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اظهارات خود در پاسخ به این سؤال که آیا این امکان وجود دارد که با طرح صلح آمریکا برای اسرائیل و فلسطین موسوم به " معامله قرن " مخالفت کند؟ نیز تأکید کرد: گمان نکنم چنین اتفاقی رخ دهد و من با جدیت این طرح را بررسی خواهم کرد، چراکه معتقدم هیچ‌گاه دوستی قدرتمندتر از ترامپ نداشته‌ایم به همین سبب با جدیتی که معامله قرن مستحقش است با آن تعامل خواهم کرد چراکه می‌دانم این طرح از سوی یک دوست است اما با این وجود من اصولم برای این طرح را به طور واضح و آشکار اعلام کردم و امیدوارم که این اصول را شنیده باشند و به آن بیندیشند تا نیازی به گفتن نه و مخالفت با آن نباشد، چراکه این طرح از طرف یک دوست است.

وی درباره سیاست‌های خود در رابطه با نوار غزه پس از انتخابات این رژیم نیز اظهار داشت که رقبای کنونی وی چیز متفاوتی را نسبت به اقدامات وی در این باره پیشنهاد نداده‌اند اما او بهتر از آنها این اقدامات را انجام می‌دهد.

نتانیاهو در ادامه اظهارات خود تأکید کرد: می‌توان غزه را اشغال کرد و به دنبال این اقدام خون‌های زیادی از ما ریخته خواهد شد و هزینه‌های سنگینی را به همراه خواهد داشت. به طور قطع و یقین این احتمال را رد نمی‌کنم و زمانی که با تعداد زیادی از رهبران عرب گفت‌وگو و دیدار می‌کنم از آنها می‌پرسم که آیا با تحویل مسؤولیت غزه موافق‌اند یا خیر؟ و آنها در جواب می‌گویند نه و به همین دلیل می‌پرسم که گزینه جایگزین چیست؟ ایا گزینه جایگزین اشغال است؟ اگر لازم باشد این کار را انجام می‌دهیم.