روز شنبه(17 فروردین ماه)، هزاران سودانی در اطراف وزارت دفاع سودان و محل اقامت عمر البشیر رئیس جمهور این کشور که در مرکز خارطوم پایتخت سودان واقع شده، دست به تظاهرات و اعتراض ضد دولتی زدند. این تظاهرات در ادامه اعتراضات ضد دولتی تفسیر می شود که از دسامبر سال گذشته میلادی آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز شنبه(17 فروردین ماه)، هزاران سودانی در اطراف وزارت دفاع سودان و محل اقامت عمر البشیر رئیس جمهور این کشور که در مرکز خارطوم پایتخت سودان واقع شده، دست به تظاهرات و اعتراض ضد دولتی زدند. این تظاهرات در ادامه اعتراضات ضد دولتی در سودان تفسیر می شود که از دسامبر سال گذشته میلادی آغاز شده است. 

شاهدان عینی گفته اند پلیس سودان از گاز اشک آور برای متفرق ساختن معترضان استفاده کرده است. سازمان دهندگان اعتراضات در سودان از مردم خواسته اند تا در موج جدید اعتراضات علیه عمرالبشیر شرکت کنند.

از دسامبر سال گذشته، مردم سودان در اعتراض به افزایش بی رویه قیمت کالاهای اساسی دست به اعتراض زدند. این اعتراضات خیلی زود تبدیل به تظاهرات ضد دولتی شد که در جریان آن مردم از عمرالبشیر رئیس جمهور سودان درخواست کردند به علت بی کفایتی، قدرت را ترک کند.

عمرالبشیر از اواخر دهه 1980 میلادی بر سودان حکومت می کند.