یک مقام افغان اعلام کرده طالبان حداقل 4 پلیس افغان را در جریان حمله به یک پست ایست بازرسی در ولایت سرپل به قتل رسانده است. 3 نیروی امنیتی افغان هم در اثر حملات طالبان به ولایت غزنی جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، یک مقام افغان اعلام کرده طالبان حداقل 4 پلیس افغان را در جریان حمله به یک پست ایست بازرسی در ولایت سرپل به قتل رسانده است. 3 نیروی امنیتی افغان هم در اثر حملات طالبان به ولایت غزنی جان خود را از دست داده اند.

محمد نور رحمانی رئیس شورای ولایتی گفته است: 5 تن دیگر نیز در حمله شنبه به حومه مرکز ولایت سرپل مجروح شده اند. مقام های پلیس در ولایت شرقی غزنی نیز اعلام کرده اند: در نتیجه حملات طالبان به پست های امنیتی، 3 نفر کشته شده و 7 نفر نیز مجروح شده اند.

طالبان مسوولیت حملات غزنی را بر عهده گرفته اما هیچ بیانیه ای در مورد حمله به ولایت سرپل صادر نکرده است. کشته شدن نیروهای امنیتی افغان به دست طالبان در شرایطی اتفاق می افتاد که در مدت اخیر، طالبان و آمریکا در دوحه قطر مشغول مذاکرات فشرده برای دستیابی به توافق صلح در افغانستان بوده اند.