پمپئو با اشاره به امضای توافق هسته‌ای در دولت اوباما گفت: ما هیچ گاه چکی ۱۵۰ میلیارد دلاری برای سعودی‌ها نخواهیم نوشت و ظرفیت تهدید کردن آمریکا و اسرائیل را با تسلیحات هسته‌ای به آن‌ها نخواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر امور خارجه آمریکا اظهار کرد: کاش دولت قبلی این تهدید را درباره جمهوری اسلامی ایران جدی می‌گرفت در عوض توافقی را انجام داد که ایران را در مسیری به سمت تسلیحات هسته‌ای قرار می‌دهد. ما هیچ گاه اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی در هیچ کجای جهان رخ دهد؛ رئیس جمهور تهدید اشاعه (تسلیحات هسته‌ای) را درک می‌کند.

مایک پمپئو با اشاره به امضای توافق هسته‌ای در دولت اوباما گفت: ما هیچ گاه چکی ۱۵۰ میلیارد دلاری برای سعودی‌ها نخواهیم نوشت و ظرفیت تهدید کردن آمریکا و اسرائیل را با تسلیحات هسته‌ای به آن‌ها نخواهیم داد.

 آمریکا در ماه مه سال گذشته با ادعاهای همیشگی خود علیه برنامه هسته‌ای ایران به صورت یک‌جانبه از این توافق که سال‌ها مذاکره برای انجام آن میان ایران و قدرت‌های جهانی انجام گرفته بود، خارج شد. دولت ترامپ سپس در نوامبر همان سال تحریم‌هایی را که در نتیجه توافق لغو شده بودند دوباره بر ایران اعمال کرد.