نخست وزیر روسیه گفت : آمریکا هرگز تحریم‌ها علیه روسیه را لغو نخواهد کرد، چرا که این بخشی از سیاست آنهاست .

به گزارش خبرگزاری موج، دیمیتری مدودف اعلام کرد : آمریکا هرگز تحریم‌ها علیه روسیه را لغو نخواهد کرد و سیاست آنها همواره در این جهت گیری است.

مدودف گفت: من می‌خواهم به طور مستقیم به این مسئله پاسخ دهم. آنها هرگز تحریم‌ها علیه روسیه را لغو نخواهند کرد، برای اینکه این سیاست آنها طی 100 سال اخیر بوده و در هر شرایطی از اعمال تحریم‌ها در برخورد با کشور ما استفاده کرده‌اند، حال می‌خواهد این اقدام به هر بهانه‌ای و به عناوین مختلف صورت گرفته باشد. در واقع در طول تاریخ زمانی نبوده که تحریم‌های آمریکا وجود نداشته باشد.

به عقیده نخست وزیر روسیه، البته باید پذیرفت که این سیاست طرف آمریکایی بسیار غیرسازنده و مخرب بوده، برای اینکه به همکاری‌ها در عرصه بین المللی و روابط دوجانبه آسیب جدی وارد کرده و به روسیه به آمریکا اجازه نمی‌دهد تا مسائل کلیدی مانند تامین امنیت جهانی و توسعه روابط اقتصادی را حل و فصل کنند.

لازم به یادآوری است، هفته گذشته مجلس نمایندگان کنگره آمریکا از پیش‌نویس قانونی درباره کمک به کشورهای اروپای شرقی و مرکزی در متنوع سازی منابع تامین انرژی خود برای مقابله با نفوذ روسیه حمایت کرده و برای این منظور، بیش از یک میلیارد دلار برای حمایت از سرمایه‌گذاری در طرح‌های تامین انرژی در اروپا اختصاص خواهد یافت.