یک مقام ارشد چینی گفته است: چین و ایالات متحده آمریکا هنوز به طور شبانه روزی در حال گفتگو و رایزنی برای دستیابی به یک توافق تجاری هستند که با منافع دو طرف هماهنگ باشد و به جنگ تجاری چین_آمریکا که اقتصاد جهانی را نیز تحت تاثیر خود قرار داده خاتمه دهند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، یک مقام ارشد چینی گفته است: چین و ایالات متحده آمریکا هنوز به طور شبانه روزی در حال گفتگو و رایزنی برای دستیابی به یک توافق تجاری هستند که با منافع دو طرف هماهنگ باشد و به جنگ تجاری چین_آمریکا که اقتصاد جهانی را نیز تحت تاثیر خود قرار داده خاتمه دهند.

"وانگ شووِن" معاون وزیر بازرگانی چین گفته است: نسبت به مذاکرات تجاری با آمریکا خوش بین است. وی افزوده: هر مکانیسم تجاری که روی آن توافق شود باید برابر و عادلانه باشد.در مدت اخیر، آمریکا و چین به عنوان دو اقتصاد برتر جهان درگیر جنگ تجاری و اعمال تعرفه بر کالاهای وارداتی یکدیگر بوده اند. واشنگتن پکن را تحت فشار قرار داده تا نگرانی های دیرینه راجع به رویه ها و سیاست های چین پیرامون یارانه های صنعتی، انتقال فناوری، دسترسی به بازار و حقوق مالکیت معنوی، رفع شود.

پیشرفت در مذاکرات تجاری چین-آمریکا سبب شد تا کاخ سفید اعمال تعرفه بر کالاهای وارداتی از چین به ارزش 200 میلیارد دلار را که قرار بود از تاریخ 1 مارس اعمال شود، به تاخیر بیندازد.