خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل چهارشنبه 15 اسفندماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین خبرهای بین الملل چهارشنبه 15 اسفندماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید:

فعالیت یک سایت موشکی در کره شمالی از سرگرفته شد

کره شمالی بخش هایی از یک سایت موشکی را که در جریان نشست اول ترامپ-کیم جونگ اون در سنگاپور وعده برچیدن آن را داده بود، بار دیگر ترمیم و احیا کرده است.

آمریکا، کشورهای حامی دولت ونزوئلا را تهدید کرد          

در حالیکه کشورهای زیادی در جهان هنوز نیکلاس مادورو را به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت می شناسند، الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در موضوع ونزوئلا، کشورهای حامی دولت ونزوئلا را به تحریم های ثانویه دولت آمریکا تهدید کرده است.

شاهدان عینی از تهاجم جنگنده های رژیم صهیونیستی به یک پست نظامی در غرب غزه خبر دادند. این پست نظامی متعلق به شاخه نظامی حماس بوده است.

افراد مسلح و بمب گذاران انتحاری به دفتر یک شرکت ساختمانی در شهر جلال آباد افغانستان حمله کرده و 16 کارمند آن را به قتل رساندند.

آمار جان باختگان سیل هفته گذشته در جنوب افغانستان به بیش از 40 تن افزایش یافته است. این میزان، دو برابر تخمین اولیه یک آژانس سازمان ملل متحد است که فرآیند امدادرسانی به سیل زدگان را هماهنگ می کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد کاملا با حفظ حضور نظامی آمریکا در سوریه موافق است. این موضع گیری رئیس جمهور آمریکا 2 ماه پس از آن انجام می شود که ترامپ در اظهار نظری ناگهانی گفته بود تمامی نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در سوریه را از این کشور خارج خواهد کرد.

روز چهارشنبه(15 اسفندماه)، لی میونگ باک رئیس جمهور سابق کره جنوبی پس از گذراندن 1 سال حبس به جرم فساد، به طور مشروط آزاد شد.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از طرفداران خود خواسته است تا در روز 9 مارس دست به تظاهرات ضدامپریالیستی بزنند. این روز همان روزی است که مخالفان دولت قانونی ونزوئلا قرار است علیه دولت ونزوئلا دست به تجمع بزنند.