برونو لومر :

برنو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه معتقد است که جنگ تجاری به زیان تمام کشورها است و از آمریکا خواست از این قبیل نزاع ها پرهیز کند.

به گزارش خبرگزاری موج، برونو لومر  گفت:  استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا هم در این نشست خبری ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال جاری میلادی به توافق عمومی با فرانسه درباره عوارض فرآورده های دیجیتالی شرکت های بزرگ در چارچوب سازمان همکاری و توسعه اقتصادی دست یابد. 

دیدار وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه و وزیر خزانه داری آمریکا در حالیست که طی ماه های گذشته لومر بارها سیاست اقتصادی دونالد ترامپ علیه کشورهای اروپایی را به باد انتقاد گرفته است.

اتحادیه اروپا در حالی از ماه مارس برای مذاکره با آمریکا در مورد توافقی تجاری بر سر میز مذاکره خواهد نشست که مقامات این اتحادیه از لزوم اتخاذ موضعی متحد و قوی در برابر یکه تازی های واشنگتن سخن می گویند.

'سیسلیا مالمشتروم' کمیسر تجارت اتحادیه اروپا نیز چندی پیش در این باره هشدار داد که پیش از هر اقدامی این موضوع باید طی روزهای یازدهم و دوازدهم مارس (20و 21 اسفند) در پارلمان اروپا به تصویب برسد. 

بر این اساس اروپایی ها باید بر سر وضع تعرفه معقول برای محصولات صنعتی و نیز راهی برای ادامه همکاری با آمریکا به توافق برسند. 

این موضوع در دیدار «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اوایل مرداد سال جاری در واشنگتن مورد تاکید دو طرف قرار گرفته بود. 

موضوع تنش تجاری بین آمریکا و اروپا در صدر مسائل مورد مذاکره در نشست اخیر وزیران اقتصاد و بازرگانی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بخارست بود. 

رئیس‌جمهوری ایالات متحده، تهدید کرده که تعرفه گمرکی واردات خودرو را به شدت افزایش خواهد داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها