روز چهارشنبه(8اسفندماه)، طالبان افغانستان با ابراز نگرانی از تشدید تنش ها میان هند و پاکستان اعلام کرد: منازعات جاری در روابط دو طرف به فرآیند صلح در افغانستان آسیب می رساند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، روز چهارشنبه(8اسفندماه)، طالبان افغانستان با ابراز نگرانی از تشدید تنش ها میان هند و پاکستان اعلام کرد: منازعات جاری در روابط دو طرف به فرآیند صلح در افغانستان آسیب می رساند. 

بیانیه طالبان در شرایطی صادر شده که نمایندگان این گروه در حال مذاکره با آمریکا در دوحه قطر هستند تا به بحران 17 ساله سیاسی-امنیتی در این کشور جنگ زده خاتمه دهند. ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته است:"تداوم اینچنین منازعاتی، بر فرآیند صلح افغانستان اثرگذار است". وی افزوده:"هند باید از هرگونه خشونت بیشتر در خاک پاکستان خودداری ورزد". 

هند در روز سه شنبه اعلام کرده بود چندین مقر نیروهای افراط گرا را در خاک پاکستان مورد حمله هوایی قرار داده است. روز چهارشنبه(8اسفندماه)، ارتش پاکستان همچنین اعلام کرد دو جنگنده هندی که حریم هوایی این کشور را نقض کرده بودند هدف قرار داده و 2 خلبان هندی را بازداشت کرده است.