رئیس‌ جمهور فرانسه با تصمیم انگلیس علیه حزب الله لبنان مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «امانوئل ماکرون » رئیس جمهوری فرانسه امروز دوشنبه از مخالفت این کشور با تصمیم انگلیس در خصوص اضافه کردن شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان در لیست نهادهای تروریستی خبر داد.

رئیس‌جمهوری فرانسه در این باره گفت: فرانسه میان شاخه‌ نظامی حزب‌الله لبنان و شاخه سیاسی آن تمایز قائل است. مردم لبنان باید در این باره تصمیم بگیرند.

همزمان با ادامه تلاش‌ های آمریکا به منظور تشدید فشار بر حزب‌الله لبنان، «ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس ساعاتی پیش اعلام کرد که لندن کلیت حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌ های تروریستی قرار داده است.

وزیر کشور انگلیس در پیروی محض از اوامر واشنگتن و صهیونیست ها بدون اشاره به مبارزه بی امان حزب الله لبنان با تروریست های تکفیری ساخته غرب در این خصوص در ادعائی مضحک مدعی شد: حزب الله به تلاش های خود در راستای بی ثباتی در اوضاع شکننده در خاورمیانه ادامه می دهد! بر این اساس، دیگر نمی توانیم میان شاخه نظامی که پیشتر آن را ممنوعه خوانده بودیم با شاخه سیاسی آن تمایزی قائل شویم؛ لذا تصمیم گرفتیم کلیت این گروه را ممنوعه اعلام کنیم.

گفتنی است، تصمیم پوشالی وزیر کشور انگلیس باید به تصویب پارلمان این کشور برسد.

لازم به ذکر است، انگلیس و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاکنون صرفا شاخه نظامی حزب‌الله لبنان را تروریستی اعلام کرده بودند.