خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل یکشنبه 28 بهمن ماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین خبرهای بین الملل یکشنبه 28 بهمن ماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید:

بررسی پارلمانی تمدید دوره ریاست جمهوری سودان به تاخیر افتاد          

یک کمیته پارلمانی در مجلس سودان، جلسه برای بررسی اصلاح قانون اساسی این کشور را که به عمرالبشیر رئیس جمهور سودان اجازه می دهد برای یک دوره دیگر عهده دار پست ریاست جمهوری شود به تاخیر انداخته است.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، درخواست آمریکا مبنی بر خروج این کشور از برجام و منتفی کردن یک پروژه خط لوله گاز از روسیه را رد کرده است.

آرامگاه کارل مارکس فیلسوف آلمانی در گورستان هایگیت لندن برای بار دوم مورد تعرض و خرابکاری قرار گرفته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از کشورهای اروپایی خواسته است تا اسرای داعشی اروپایی را تحویل گرفته و محاکمه کنند. در غیر این صورت، آمریکا چاره ای جز آزاد کردن آن ها ندارد.

یک کمیسیون حقوق بشری اعلام کرده است قریب به 12000 غیرنظامی عراقی و سوری در چهار سال اخیر در اثر حملات هوایی آمریکا جان خود را از دست داده اند.

برای چهاردهمین هفته پیاپی، تظاهرات جلیقه زردها در شهرهای مختلف فرانسه ادامه یافت. به گفته پلیس، 16 معترض جلیقه زرد توسط نیروهای پلیس فرانسه بازداشت شده اند.

صدر اعظم اتریش گفت: اتریش برخلاف آمریکا خواهان حفظ توافق هسته ای با ایران بوده و به آن پایبند است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نشست امنیتی مونیخ، اسرائیل را به جنگ طلبی متهم کرد و هشدار داد رفتار های غیرسازنده اسرائیل و آمریکا، خطر جنگ و نزاع را افزایش می دهد. ظریف گفته است:"برخی مثل اسرائیل به دنبال به راه انداختن جنگ هستند".

وزیر امورخارجه قطر با اشاره به روابط قطر با ترکیه در دوران تحریم گفت: ما بر اساس نیازهای مردم خود تصمیم می‌گیریم که با چه کشوری ارتباط داشته باشیم. اگر اختلاف نظری هم با ایران وجود دارد باید از طریق گفت‌گو حل شود.