خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل شنبه 27 بهمن ماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین خبرهای بین الملل شنبه 27 بهمن ماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید:

ترکیه قرارداد خرید سامانه اس 400 از روسیه را فسخ نمی کند     

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفته است: ترکیه قرارداد خرید سامانه دفاع موشکی اس 400 از روسیه را فسخ نخواهد کرد. این اقدام یک روز پس از ضرب الاجل تعیین شده از سوی ایالات متحده آمریکا به آنکارا مبنی بر قبول پیشنهاد این کشور در برابر روسیه انجام می شود.

انتخابات ریاست جمهوری نیجریه یک هفته به تاخیر افتاد           

کمیسیون انتخابات نیجریه اعلام کرده است: انتخابات ریاست جمهوری نیجریه در این کشور تا 23 فوریه به تاخیر افتاده است. این اقدام تنها 5 ساعت قبل از آغاز رسمی انتخابات انجام شده است.

رسانه های دولتی چین، در رابطه با گفتگوهای تجاری چین-آمریکا ابراز خوش بینی کرده اند. این حرکت یک روز پس از آن انجام می شود که ژی جی پینگ رئیس جمهور چین گفته بود: یک هفته گفتگو و مذاکره میان چین و آمریکا، منجر به پیشرفت قدم به قدم شده است.

15 نظامی مصری در درگیری های شمال سینا کشته و زخمی شدند          

روز شنبه(27 بهمن ماه)، ارتش مصر اعلام کرده است: در درگیری های شمال سینا میان ارتش مصر و شبه نظامیان، 7 شبه نظامی کشته شده اند. 15 نظامی مصری نیز در جریان این درگیری ها کشته و زخمی شده اند.

وزارت خارجه تونس اعلام کرده: کارگران تونسی که در نزدیکی طرابلس پایتخت لیبی کار می کردند، توسط یک گروه از شبه نظامیان ربوده شده اند. یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفته است: تعداد ربوده شدگان 14 نفر بوده است.

روز شنبه(27 بهمن ماه)، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ گفته است: شرکای اروپایی ایالات متحده آمریکا باید به تضعیف تحریم های این کشور علیه ایران خاتمه دهند.

روز شنبه(27 بهمن ماه)، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا از اتحادیه اروپا درخواست کرد تا خوان گوآیدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا مورد شناسایی قرار دهد.

رئیس جمهوری ترکیه خطاب به امانوئل ماکرون گفت‌: تو در سیاست تازه وارد هستی. باید مسائلی را یاد بگیری. ماکرون اطلاعات کافی درباره تاریخ از جمله اشغال الجزایر توسط فرانسوی‌ها ندارد. باید ماکرون مسائل تاریخی را به طور کامل یاد بگیرد.

ترامپ اعلام کرد، اعلامیه مهمی را درباره جنگ علیه داعش در سوریه طی امروز منتشر می‌کند.

روز شنبه(27 بهمن ماه)، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفته است: طرح آمریکا مبنی بر عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه، موجب تقویت ایران و روسیه در منطقه خواهد شد.