خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل پنجشنبه 25 بهمن ماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل پنجشنبه 25 بهمن ماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید:

فقط سوری ها می توانند سرنوشت کشورشان را تعیین کنند    

روز پنجشنبه(25 بهمن ماه)، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جریان نشست مشترک با همتایان ایرانی و ترک خود اعلام کرد: فقط مردم سوریه هستند که می توانند سرنوشت سیاسی کشورشان را تعیین کنند.

یک مقام ارشد امنیتی عراق گفته است: یک بمب کنار جاده ای در شمال بغداد منفجر شده و 8 مبارز عراقی را که عضو یک گروه مسلح تحت رهبری مقتدی صدر بودند کشته است.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا ادعا کرده است ایران بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت خاورمیانه است. وی این اظهارات را در کنفرانس ورشو ایراد کرده که معطوف به خاورمیانه است.

پارلمان مصر با انجام اصلاحات در قانون اساسی این کشور که به رئیس جمهور مصر عبدالفتاح السیسی اجازه می دهد تا سال 2034 در قدرت بماند موافقت کرده است. این امر نقش و جایگاه نظامیان در دولت مصر را تثبیت می کند.

روز پنجشنبه(25 بهمن ماه)، حداقل 12 سرباز هندی در جریان حمله به یک کاروان پلیس درنزدیکی شهر سریناگار در بخش هندی کشمیر جان خود را از دست دادند.

اسرائیل با سفر هیاتی از شورای امنیت برای بازدید از قلمروی که فلسطینیان به دنبال تشکیل دولت در آن هستند مخالفت کرده است. این خبر از سوی برخی دیپلمات های فعال در سازمان ملل متحد اعلام شده است.

روز پنجشنبه(25 بهمن ماه)، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از روسای جمهور ایران و ترکیه برای گفتگو در مورد بحران سوریه میزبانی می کند. دستور کار اصلی نشست سه جانبه، بررسی راه های مختلف حل بحران سوریه است.