موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل چهارشنبه 24 بهمن ماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل چهارشنبه 24 بهمن ماه را می توانید در ادامه بخوانید:

کاهش تولید نفت عربستان در ماه مارس         

خالد الفالح وزیر انرژی عربستان گفته است کشورش به دنبال کاهش تولید نفت خود تا بیش از نیم میلیون بشکه در ماه مارس است. این اقدام نقض توافقی است که میان اوپک و کشورهای تحت رهبری روسیه حاصل شده بود.

ژی جی پینگ رئیس جمهور چین این هفته با مقام های عالی رتبه تجاری آمریکا دیدار خواهد کرد.

عبدالله اوجالان رهبر در حبس شبه نظامیان کرد، همچنان فردی تاثیرگذار در جنبش کردها است. این امر در شرایطی است که ارتباط اوجالان با جهان خارج کاملا قطع شده است. احزاب و مردم کرد نسبت به تلاش های ترکیه برای منزوی ساختن اوجالان اعتراض دارند.

چشم امید اسرائیل به نشست ورشو          

اسرائیل درصدد است تا از کنفرانس ورشو به عنوان فرصتی بی نظیر برای آشکارسازی روابط خود با دولت های عربی حاشیه خلیج فارس استفاده کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تایید کرده است که ارتش اسرائیل اهدافی را در سوریه برای مقابله با گسترش نفوذ ایران هدف قرار داده است. حمله توپخانه ای اسرائیل ظاهرا یک بیمارستان و پست بازرسی را هدف قرار داده است.

حزب الله خواستار گفتگو در مورد بدهی های دولت لبنان شد          

حزب الله لبنان از دولت جدید این کشور خواسته است تا با بانک های لبنانی در مورد بدهی های دولت لبنان مذاکره کند.

پارلمان مصر رایزنی ها برای ایجاد اصلاحات در قانون اساسی این کشور را که به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اجازه می دهد تا سال 2034 در قدرت بماند آغاز کرده است.

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: به تعقیب و محاصره تمام گروه‌های تروریستی که به دنبال اسیر کردن کشورش هستند ادامه خواهد داد.

تبادل اسرا میان دولت سوریه و شورشیان در حلب          

دمشق و گروه‌های سوری تحت حمایت آنکارا در نزدیکی شهر الباب در حلب تبادل اسرا کردند.

نخست وزیر عراق از اجرای عملیات پیشدستانه برای ناکام گذاشتن اقدامات داعش در عراق خبر داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها