موج

وزیر امور خارجه مصر :

سامح شکری گفت : قاهره تنها در صورت تغییر ملموس در سیاست‌های قطر، روابط خود با این کشور را از سر خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر خارجه مصر عنوان کرد : موضع قاهره نسبت به قطر واضح و روشن است و ما تنها در صورتی روابط خود با قطر را از سر می‌گیریم که شاهد تغییر چشمگیر سیاست‌های این کشور باشیم تا سیاست دوحه آثار منفی برای مصر و ملت آن در پی نداشته باشد.

وی افزود: ایده مصالحه را از شرکایمان نشنیده‌ام و موضع‌گیری ما هماهنگ و ثابت است.

وزیر خارجه مصر درباره بحران لیبی نیز گفت: نقشی که ترکیه در برخی از کشورها از جمله در لیبی ایفا می‌کند، "نگران کننده" است و نمی‌پذیریم که به کشورهای آفریقایی دیگر نیز کشیده شود.

شکری تصریح کرد: آنچه در لیبی رخ می‌دهد تأثیر مستقیمی بر مصر دارد و برقراری امنیت در مرزهای دو کشور مستلزم تلاش و منابع زیادی است.

وی ادامه داد: ما خوب می‌دانیم که منافع‌مان چیست و توان دفاع از آن را نیز داریم و در عین حال تا زمانی که روابط با طرف‌های دیگر به طور مستقیم به ما آسیب نرساند، این روابط را مسدود نمی‌کنیم.

این مقام مصری همچنین به وجود طرف‌هایی اشاره کرد که در امور لیبی مداخله کرده و با فراهم کردن سلاح و منابع برای گروه‌های تروریستی از آنها حمایت می‌کنند.

وزیر خارجه مصر در پایان تاکید کرد: انگیزه‌های مصر نسبت به آفریقایی‌ها همیشه همراه با خیر و همکاری مشترک است. مصر یک صدا و یک جهت دارد و یکپارچگی و اتحاد آفریقایی‌ها راه را بر روی طمع‌های خارجی می‌بندد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها