موج

قطر ، حکومت بحرین را به نقض مداوم حریم هوایی این کشور متهم و بر حق خود برای اتخاذ تدابیر ضروری جهت توقف این تجاوزات مکرر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده دائم قطر در  سازمان ملل با ارسال پیامی به آنتونیو گوترش ، دبیر کل سازمان ملل اطلاع داده است که یک هواپیمای وابسته به نیروی دریایی بحرین حریم هوایی قطر را بدون کسب اجازه از مقامات این کشور  نقض کرد.

آل ثانی در پیامی که خواستار عمومیت دادن آن به عنوان سندی از اسناد شورای امنیت شد، گفت: دولت قطر با استناد به احکام دو ماده ۳۴ و ۳۵ منشور سازمان ملل، خواهان رسیدگی شورای امنیت به این موضوع و اتخاذ تدابیر لازم برای خاتمه دادن به نقض‌های مغرضانه بحرین در راستای حفظ امنیت و صلح بین‌المللی است.

وی به تداوم نقض حریم هوایی و حاکمیت قطر از سوی بحرین که نقض آشکار قوانین بین‌المللی نیز به شمار می‌رود و همچنین ادامه تلاش‌ها برای ایجاد حوادثی که موجب تشدید تنش در منطقه شده و امنیت و ثبات قطر را نادیده می‌گیرد اشاره کرد.

نماینده دائم قطر در سازمان ملل این اقدام غیر قانونی منامه را محکوم و بر لزوم پایبندی بحرین به موافقت‌نامه های بین‌المللی، منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی تاکید کرد.

وی در پایان تاکید کرد، قطر اقدامات لازم را برای دفاع از مرزها، حریم هوایی و دریایی و امنیت ملی خود بر اساس قوانین بین‌المللی به کار خواهد بست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها