خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل یکشنبه 14 بهمن ماه 1397 را گزارش می کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل یکشنبه 14 بهمن ماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید: 

آمریکا تسلیحات هسته ای خود را تقویت می کند          

ایالات متحده آمریکا، از معاهده منع موشک های میانبرد هسته ای خارج شد. روسیه نیز در واکنش به اقدام آمریکا، از این معاهده خارج شده است. این اقدام اگرچه می تواند رقابت تسلیحاتی را تحریک کند با این حال، آمریکا با استفاده از این فرصت به دنبال تقویت توان هسته ای خود است.

عراق و اردن در جریان مراسمی که با حضور عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق و عمر رزاز نخست وزیر اردن برگزار شد، یک منطقه صنعتی را در مرزهای مشترک با یکدیگر افتتاح کردند. دو کشور همچنین گذرگاه مرزی را که پس از حضور داعش در عراق بسته شده بود را بار دیگر بازگشایی کردند.

ارتش مصر از انجام حمله هوایی به پایگاه های تروریست ها در صحرای غربی خبر داده است. در جریان عملیات ارتش مصر، 8 تروریست جان خود را از دست داده اند.

احمد اویحیی نخست وزیر الجزایر از نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر برای پنجمین بار در انتخابات آتی ریاست جمهوری در این کشور خبر داده است. بوتفلیقه به دلیل سکته مغزی، به طور ناقص فلج شده و به ندرت در انظار عمومی حاضر می شود.

پاتریک کامائرت نماینده سازمان ملل در یمن، گفتگو و مذاکرات میان حوثی ها و نیروهای طرفدار منصور هادی در یک کشتی در دریای سرخ را با میانجی گری برگزار کرد. این گفتگوها با هدف دستیابی به آتش بس انجام شده اند.

عمرالبشیر رئیس جمهور سودان که کشورش از دسامبر سال 2018 شاهد اعتراضات گسترده مردمی بوده است، در وعده جدید خود قول داده تا فرآینده توسعه روستایی در سودان را تقویت کند.

در سالگرد انقلاب بولیواری ونزوئلا، تنش میان خوان گوآیدو رهبر اپوزیسیون ونزوئلا و نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور به اوج خود رسیده است. دو طرف از طرفداران خود خواسته اند تا به خیابان ها بریزند و طرف مقابل را تحت فشار بگذارند.

هزاران معترض در آلمان با پوشیدن جلیقه‌های زرد علیه ممنوعیت رانندگی با خودروهای دیزل قدیمی دست به اعتراض زدند.

سفیر ونزوئلا در عراق اعلام کرد که خوان گوایدو، رهبر مخالفان این کشور را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت می‌شناسد.