موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل شنبه 13 بهمن ماه 1397 را گزارش می کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل شنبه 13 بهمن ماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید: 

زمان گفتگو به پایان رسیده، وقت عمل است          

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در جمع ونزوئلایی هایی که از کشور خود گریخته اند از تعهد کامل دولت آمریکا به اعمال فشار حداکثری به دولت ونزوئلا به ریاست نیکولاس مادورو خبر داد. وی با اشاره به دولت ونزوئلا گفته است که دیگر زمان حرف به پایان رسیده و زمان عمل است.

آمریکا از معاهده منع موشک های میانبرد هسته ای خارج می شود          

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در اظهار نظری از خروج آمریکا از معاهده منع تسلیحات میانبرد هسته ای با روسیه خبر داده است. آمریکا از روز شنبه(13 بهمن ماه) تعهدات خود در چهارچوب این معاهده را به تعلیق در می آورد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جلسه با وزاری دفاع و خارجه این کشور اعلام کرد: مسکو حضور خود در معاهده منع موشک های میانبرد هسته ای را با توجه به خروج آمریکا از آن، به حالت تعلیق درآورده است.

پلیس ایرلند شمالی از 2 حادثه تیراندازی در منطقه لندندری این کشور خبر داده است. 2 نفر در این حوادث هدف گلوکه قرار گرفته اند.

بر اساس یافته های جدید محققان انگلیسی، تاثیر برگزیت بر اقتصاد انگلستان موجب خواهد شد تا میزان حملات قلبی و عروقی در این کشور افزایش یابد.

خوان گوآیدو در پیامی به چین اعلام کرده است که به تمامی قرار دادهای تجاری ونزوئلا با چین احترام می گذارد. وی خواستار گفتگوهای سازنده با چین نیز شده است. گوآیدو حفظ روابط با چین را عامل مهمی برای توسعه اقتصادی و آینده ونزوئلا ارزیابی کرده است.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفته است: تنها راه حل بحران ونزوئلا، برگزاری انتخابات جدید است. مرکل معتقد است که انتخابات سال 2018 ونزوئلا که با پبروزی نیکولاس مادورو به پایان رسید، آزاد نبوده است.

گروه طالبان از جدی بودن دولت ترامپ جهت خروج از افغانستان خبر داده است. این اظهار نظر طالبان، 1 روز پس از اعلام دولت آمریکا مبنی بر اینکه گفتگو ها با طالبان در مسیر درستی قرار دارند، انجام می شود.

سفیر ونزوئلا در هندوراس اعلام کرد: دولت هندوراس از وی خواسته تا ظرف 5 روز، خاک این کشور را ترک کند. هندوراس از جمله دولت هایی بوده که به حمایت از آمریکا، خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور مشروع ونزوئلا به رسمیت شناخته است.

سخنگوی وزارت خارجه اردن اعلام کرده که کشورش میزبانی گفتگوهای یمنی که قرار است با پشتیبانی سازمان ملل متحد انجام شود را پذیرفته است.

شرکت سرمایه گذاری نورکپیتال که در امارات متحده عربی مستقر است تایید کرده که 3 تن طلا را از دولت بحران زده ونزوئلا خریداری کرده است. این تاییدیه پس از آن انجام می شود که مارکو روبیو سناتور جمهور خواه آمریکایی به این رویداد اشاره کرده بود.

ارتش و کمیته های مردمی یمن با شلیک یک موشک بالستیک زلزال ۱، مواضع سعودی در جیزان را هدف قرار دادند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها