موج

خوان گوآیدو رهبر اپوزیسیون ونزوئلا، در اظهار نظری از طرفداران خود خواسته است تا به خیابان ها بریزند و علیه دولت ونزوئلا تظاهرات کنند. نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا نیز از حامیان خود خواسته تا با حضور در خیابان ها از وی حمایت کنند. نگرانی از درگیری میان مخالفان و نیروهای امنیتی افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، خوان گوآیدو رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از طرفداران خود خواسته است تا برای برگزاری تظاهرات ملی به خیابان ها بریزند. این اقدام در راستای افزایش فشار به نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا انجام می شود. 

دولت سوسیالیست نیکولاس مادورو نیز از حامیان خود خواسته است تا به خیابان ها ریخته و با تکان دادن پرچم های ونزوئلا، بیستمین سالگرد انقلاب بولیواری در ونزوئلا به رهبری هوگو چاوز را جشن بگیرند.

درخواست های دو طرف از هواداران خود، نگرانی ها در مورد امکان افزایش تنش و خونریزی میان طرفداران اپوزیسون و نیروهای امنیتی را افزایش داده است.گوآیدو تاکنون پیشنهادهای مکزیک و اروگوئه را برای مذاکره با دولت مادورو رد کرده است. گوآیدو در نامه ای به روسای جمهور این دو کشور از آن ها خواسته است تا از قیام مردم ونزوئلا علیه دولت مادورو حمایت کنند.

مادورو هفته قبل ادعا کرد که رئیس جمهور موقت ونزوئلاست. ادعای وی توسط ایالات متحده آمریکا و شمار دیگری از کشورها مورد قبول واقع شده است.   

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها