خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل جمعه 12 بهمن ماه 1397 را گزارش می کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل جمعه 12 بهمن ماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید: 

توافق هسته‌ای ایران توافقی وحشتناک و یکجانبه بود/ ایرانی‌ها با دستگیری ۱۰ ملوان آمریکایی، آبروی ما را بردند        

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفته است: توافق هسته‌ای ایران توافقی وحشتناک و یکجانبه بود. اگر یادتان باشد آنها ۱۰ ملوان ما را در آب‌هایی که درباره آنها بحث وجود دارد دستگیر کردند و آبروی ما را بردند.

عصبانیت پاکستان از اظهارات رئیس جمهور افغانستان          

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در اظهاراتی، پاکستان را متهم کرده که تبدیل به بهشت طالبان و دیگر افراط گرایان شده است. این اظهارات، خشم دولت پاکستان را برانگیخته و مقام های پاکستانی از اشرف غنی خواسته اند در اظهار نظرهای خود احتیاط بیشتری به خرج دهد.

انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجی در اظهار نظری ادعاهای مطرح شده در مورد جاسوسی دولت امارات از اتباع و کشورهای دوست را رد کرد.

پس از قریب به 252 روز نزاع و مشاجره سیاسی در لبنان، سرانجام رهبران گروه ها و احزاب سیاسی این کشور، تشکیل دولت وحدت ملی لبنان را اعلام کردند.

رویترز از سقوط یک جنگنده میراژ 2000 نیروی هوایی هند در بخش جنوبی شهر بنگلور این کشور خبر داده است. 2 خلبان این جنگنده جان خود را از دست داده اند.

آسوشیتدپرس از آمادگی دولت ترامپ برای خروج از معاهده موشک های میانبرد هسته ای(INF)، خبر داده است. این اقدام پس از سال ها مناقشه در مورد اینکه روسیه به مفاد این معاهده پایبند نیست صورت می گیرد.