خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل چهارشنبه 10 بهمن ماه را گزارش می کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل چهارشنبه 10 بهمن ماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید: 

دولت ونزوئلا، خوان گوآیدو را ممنوع الخروج کرد   

دولت ونزوئلا اعلام کرده است تا زمانیکه تحقیقات راجع به نقش خوان گوآیدو در مختل کردن صلح و امنیت کشور و همچنین وارد آمدن خسارت به ونزوئلا به پایان نرسد، وی ممنوع الخروج است و حساب های بانکی او هم مسدود خواهد بود.

وزارت اطلاع رسانی سودان اعلام کرده است: رئیس سرویس اطلاعاتی امنیتی این کشور در جریان بازدید از زندانی در خارطوم پایتخت سودان، دستور آزادسازی معترضان این کشور که در هفته های اخیر به دلیل شرکت در تظاهرات ضددولتی بازداشت شده بودند را صادر کرده است.

بولتون، ونزوئلا را تهدید کرد          

مشاور امنیت ملی آمریکا، دولت ونزوئلا را تهدید کرد که در صورت بازداشت خوان گوآیدو، پیامدهای جدی در انتظار این دولت خواهد بود.

حمایت نخستین کشور عربی از گوایدو          

مقامات مراکش حمایت خود را از رئیس مجلس ملی ونزوئلا اعلام و از تدابیری که در جهت تحقق خواسته‌های مشروع ملت ونزوئلا باشد، استقبال کردند.

حمله تروریستی در جنوب فیلیپین          

روز چهارشنبه(10 بهمن ماه)، خبرگزاری فرانسه از حمله تروریستی به یک مسجد در جنوب این کشور خبر داده است. در این حمله 2 نفر کشته و 4 تن دیگر زخمی شده اند. این حمله تنها چند روز پس از حمله خونین به کلیسایی در جزیره جولو انجام می شود که موجب مرگ 21 تن شده بود.

روز چهارشنبه، فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا وارد عراق شد. این اولین سفر یک پادشاه در اسپانیا به عراق در 40 سال اخیر است. پادشاه اسپانیا در این سفر از نیروهای ویژه اسپانیایی در عراق دیدن کرده و با برهم صالح رئیس جمهور عراق نیز گفتگو خواهد داشت.

ایران به توافق هسته ای پایبند است          

در نشست بررسی گزارش سالانه مقامات اطلاعاتی آمریکا، پایبندی ایران به برجام از سوی رئیس سازمان سیا و رئیس اطلاعات ملی آمریکا تایید شد.

مادورو برای گفتگو با مخالفان اعلام آمادگی کرد          

روز چهارشنبه(10 بهمن ماه)، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در گفتگو با خبرگزاری روسی ریانووستی از آمادگی خود برای گفتگو با اپوزیسیون و مخالفان سیاسی خبر داده است. ونزوئلا در روزهای اخیر درگیر بحران سیاسی بوده است.

زیر گرفته شدن یک دختر نوجوان در شهر نیوکاسل، بعد از پیروزی این تیم مقابل منچسترسیتی خبرساز شده است.

کابینه عربستان سعودی در جلسه هفتگی خود به ریاست ملک سلمان، از تعهد خود به حمایت همه جانبه از دولت سودان به ریاست عمرالبشیر خبر داده است. سودان در روزهای اخیر درگیر اعتراضات گسترده مردمی بر علیه دولت عمرالبشیر بوده است.

وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از برنامه آمریکا مبنی بر تولید کلاهک اتمی گفت: آمریکا خطرات جنگ هسته‌ای را افزایش می‌دهد.

موشه یعالون وزیر جنگ سابق و بنی گانتس رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی برای ائتلاف در انتخابات پارلمانی آتی توافق کردند.