خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل 4 بهمن ماه 1397 را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار پنجشنبه 4 بهمن ماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید:

حملات هوایی خودسرانه اسرائیل به سوریه باید متوقف شود          

روسیه از اسرائیل خواسته است تا هر چه سریع حملات هوایی "خودسرانه" خود به سوریه را متوقف سازد. اسرائیل هدف اصلی حملات خود به سوریه را ایران و نیروهای متحد این کشور مثل حزب الله لبنان عنوان کرده است.

اگر ترامپ را از نزدیک ببینیم به او می‌گویم استعفا دهد          

جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا که در نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس حاضر شده است در پاسخ به این سوال که اگر ترامپ را از نزدیک ببینید چه چیزی به او خواهید گفت؟ پاسخ داد: به او می‌گویم استعفا دهد.

قادر به ایجاد "منطقه امن" در سوریه هستیم          

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه گفته است: ترکیه به تنهایی قادر به ایجاد منطقه امن در مرزهای مشترک با سوریه است. با این حال اگر آمریکا، روسیه یا سایر طرف ها بخواهند در فرآیند ایجاد چنین منطقه ای همکاری کنند، آنکارا قطعا با آن ها همکاری خواهد کرد.

اعلام حمایت اردوغان از مادورو          

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در تماسی تلفنی با نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، حمایت آنکارا از وی را اعلام کرده است. این اقدام در شرایطی صورت می گیرد که خوان گیدو رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور خوانده است.

روز چهارم گفتگوهای آمریکا و طالبان در قطر          

مقام های طالبان روز پنجشنبه(4 بهمن ماه) اعلام کرده اند که گفتگوهایشان با آمریکا در قطر، وارد روز چهارم شده است. این گفتگوها با هدف خاتمه دادن به بحران امنیتی 17 ساله افغانستان انجام می شوند.