ارتش مصر از کشتن حداقل 59 شبه نظامی و دستگیری 142 مظنون به همکاری با افراط گرایان در شبه جزیره سینا خبر داد. 7 نظامی مصری نیز در جریان اقدامات ارتش این کشور علیه شبه نظامیان، کشته شده اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، مصر از کشته شدن 7 نظامی ارتش خود در درگیری با شبه نظامیان افراط گرا در منطقه شمالی شبه جزیره سینا خبر داد. ارتش مصر در بیانیه ای روز سه شنبه(2 بهمن ماه) اعلام کرده نیروهایش حداقل 59 شبه نظامی را در منطقه سینای شمالی کشته و 142 مظنون و مجرم را نیز دستگیر کرده اند. 

ارتش مصر گفته است: حملات هوایی، 56 وسیله نقلیه و زرهی شبه نظامیان را نابود کرده و تسلیحات و مهمات افراط گرایان را در صحرای غربی، جنوب، و مناطق مرزی شمال شرق کشور نابود کرده است. بیانیه اخیر ارتش مصر هیچ جدول زمانی برای حملات اینچنینی ارائه نکرده است. اطلاعات مرتبط با سینای شمالی به طور مستقل قابل تایید نیستند زیرا این مناطق با محدودیت دسترسی همراه هستند. 

مصر یک عملیات گسترده را علیه افراط گرایان در سال پیش آغاز کرد. مصر سال هاست که با ناآرامی ها در شبه جزیره سینا مقابله می کند. در سال های اخیر، شبه جزیره سینا به محل مناسبی برای فعالیت عناصر مرتبط با گروه داعش تبدیل شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها