در جدیدترین دور درگیری های شبه نظامیان در طرابلس پایتخت لیبی ، 13 نفر جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، وزارت بهداشت لیبی اعلام کرده است: در آخرین درگیریهای شبه نظامیان در طرابلس پایتخت لیبی، 13 نفر جان خود را از دست داده اند. این وزارتخانه افزوده است که قریب به 52 نفر نیز مجروح شده اند. این درگیری ها در واقع نقض آتش بسی هستند که در ماه سپتامبر با میانجی گری سازمان ملل متحد برقرار شد و به خصومت ها در شهر طرابلس خاتمه داد.

پیشتر درگیری ها در طرابلس موجب کشته شدن 100 نفر شده بود. وزارت بهداشت لیبی در بیانیه ای از گروه های نظامی و شبه نظامیان درخواست کرده است تا آمبولانس ها و تیم های پزشکی را هدف قرار ندهند. درگیری ها در لیبی حاکی از حاکمیت بی قانونی در این کشور پس از سقوط معمر قذافی رهبر لیبی در سال 2011 هستند. 

القاعده و داعش از جنوب لیبی به عنوان پایگاهی برای حملات در لیبی و کشورهای همسایه استفاه می کنند. در واقع آن ها از خلا امنیتی پس از سال 2011 استفاده می کنند. با این حال، ارتش ملی لیبی گفته است که یکی از فرماندهان القاعده با نام "ابوطلحه الیبی" که در جنوب لیبی فعالیت داشته را کشته است. شبه نظامیان افراط گرا در لیبی میدان های نفتی و گازی این کشور را نیز هدف قرار می دهند. اقدامات این گروه ها موجب شده تا صادرات انرژی لیبی در مدت اخیر تحت تاثیر قرار بگیرد.