لیندسی گراهام:

لیندسی گراهام سناتور آمریکایی در اظهار نظری اعلام کرده است: روابط آمریکا و عربستان سعودی، تا زمانی که با بن سلمان به دلیل دست داشتن در قتل جمال خاشقجی برخورد نشود بهبود نخواهد یافت.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، سناتور آمریکایی لیندسی گراهام در اظهار نظری در مورد روابط آمریکا و عربستان گفت:"روابط دو کشور تا زمانی که با ولیعهد عربستان شاهزاده بن سلمان برخورد نشود، شاهد توسعه و پیشرفت نخواهد بود. وی از ارائه جزئیات بیشتر در این مورد خودداری ورزید". 

لیندسی گراهام که در آنکارا به سر می برد این صحبت ها را یک روز پس از ملاقات با رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان ایراد کرد و گفت: ایالات متحده آمریکا، تحریم های گسترده ای را علیه افرادی که در مرگ روزنامه نگار عربستانی جمال خاشقجی دست داشتند اعمال خواهد کرد. 

دولت عربستان سعودی و به طور خاص ولیعهد این کشور محمد بن سلمان، شدیدا تحت فشار های بین المللی به دلیل دست داشتن در قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول قرار دارند. سیاستمداران آمریکایی از گروه های فکری مختلف، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ را تحت فشار قرار داده اند تا موضع محکمی را علیه قاتلان این روزنامه نگار عربستانی اتخاذ کند. آن ها خواستار اقدامات تنبیهی علیه دولت عربستان و شخص بن سلمان شده اند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها