طرف های درگیر در یمن، گفتگوهای تبادل اسرا را در امان پایتخت اردن آغاز کرده اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، طرف های درگیر در یمن گفتگوهای خود را در امان پایتخت اردن با هدف بررسی موضوع تبادل اسرا آغاز کرده اند.حوثی های یمن و نیروهای طرفدار منصور هادی در امان در مورد اسرا گفتگو می کنند. این گفتگوها بخشی از چهارچوب توافق شده گفتگوهای صلح یمن است که در سوئد در مورد آن ها توافق شده بود.

مقام های سازمان ملل متحد گفته اند که دو طرف در سوئد، لیست اسرای خود را رد و بدل کرده اند و اکنون در مورد چگونگی اجرای طرح مبادله اسرا مذاکره می کنند. کشورهای غربی که برخی از آن ها، ائتلاف عربی را در حمله به یمن از نظر اطلاعاتی و تسلیحاتی پشتیبانی می کنند طرف های درگیر را تحت فشار قرار داده اند تا به توافق دست یابند، اعتماد سازی کنند و راه را برای آتش بس و ارائه راهکاری سیاسی برای حل بحران یمن هموار سازند. جنگ یمن تاکنون موجب کشته شدن ده ها هزار شهروند این کشور شده است.

دو طرف در مذاکرات سوئد، لیست 15 هزار اسیر را تحویل داده اند. سازمان ملل در جریان مذاکرات یمن خواستار آتش بس در بندر الحدیده نیز شده بود تا راه برای کمک رسانی و نجات مردم از خطر قحطی و ناامنی هموار شود. این آتش بس در ابتدا برقرار شد با این حال، روزهای اخیر شاهد موارد مکرر نقض آتش بس در بندر الحدیده بوده است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها