گر پدرسون نماینده جدید سازمان ملل متحد در موضوع سوریه به سفر 3 روزه خود به این کشور خاتمه داد. در جریان این سفر، وی خواستار ارائه راه حلی به بحران سوریه شد که از حمایت سازمان ملل متحد نیز برخوردار باشد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، نماینده جدید سازمان ملل متحد در موضوع سوریه، سفر سه روزه خود به این کشور را با تاکید بر ارائه راه حلی سیاسی مورد حمایت سازمان ملل، جهت خاتمه دادن به جنگ داخلی سوریه که 8 سال به طول انجامیده است به پایان برد. 

گِر پدرسون دیپلمات نروژی و نماینده جدید سازمان ملل متحد در موضوع سوریه، پس از اتمام سفر به سوریه، عازم لبنان شد. پدرسون روز چهارشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد گفتگوهای سازنده ای را با ولید معلم وزیر خارجه سوریه در دمشق داشته است. وی در جریان ملاقات های خود با مقامات سوریه از لزوم ارائه راه حلی در مورد بحران سوریه خبر داده که از حمایت سازمان ملل متحد نیز برخوردار باشد.

پدرسون که چهارمین نماینده ویژه سازمان ملل در موضوع سوریه است، از هفته پیش کار خود را آغاز کرده تا شاید بتواند از طریق گفتگو و رایزنی با طرف های مختلف، به فرآیند دستیابی به یک راه حل برای حل بحران سوریه کمک کند.

پس از مذاکرات در دمشق، پدرسون اعلام کرده که با کمیته مذاکرات سوریه که یکی از اصلی ترین گروه های اپوزیسیون سوری است نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.