مردم زیمبابوه در اعتراض به اقدام دولت این کشور مبنی بر افزایش 150 درصدی قیمت سوخت به خیابان ها ریختند. این اقدام دولت زیمبابوه با هدف مقابله با بحران اقتصادی این کشور صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز دوشنبه(24 دی ماه) تظاهر کنندگان در هراره پایتخت زیمبابوه با آتش زدن لاستیک و مسدود سازی خیابان ها، علیه دولت این کشور دست به اعتراض زدند. تظاهرکنندگان نسبت به اقدام رئیس جمهور زیمبابوه امرسون منانگاوا معترض بودند که برای تسکین بحران اقتصادی زیمبابوه دست به افزایش قیمت سوخت زده است.

کمبود ارز و پول نقد در زیمبابوه موجب شده تا اقتصاد این کشور وارد یک بحران تمام عیار شود. این امر موجب شده تا احتمال ایجاد ناآرامی های اجتماعی در زیمبابوه تقویت شود و تلاش های منانگاوا برای تشویق سرمایه گذاری در زیمبابوه پس از اخراج رابرت موگابه از قدرت با شکست مواجه شود.

اقدام منانگاوا مبنی بر افزایش 150 درصدی قیمت سوخت در زیمبابوه که از بیکاری 80 درصدی رنج می برد، مردم این کشور را در شوک و بهت فرو برده است. مردم زیمبابوه امروز در اعتراض به اقدام دولت دست به تظاهرات در مناطق مختلف هراره زدند.