سناتور جمهوری خواه لیندسی گراهام از ترامپ درخواست کرده است به طور موقت به تعطیلی دولت خاتمه دهد تا زمینه برای گفتگو با دموکرات ها جهت دستیابی به توافق برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک فراهم شود.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز یکشنبه(23 دی ماه) سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهام که از چهره های نزدیک به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز محسوب می شود از وی درخواست کرده است تا به طور موقت دولت فدرال را بازگشایی کند تا مذاکرات برای دستیابی به توافقی که موجب اقناع رئیس جمهور مبنی بر تامین مالی احداث دیوار مرزی با مکزیک شود، تسهیل گردد. از تعطیلی بخش هایی از دولت آمریکا 24 روز می گذرد که در نوع خود طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ ایالات متحده آمریکا قلمداد می شود.

دموکرات های کنگره مکررا با تخصیص بودجه 5.7 میلیارد دلاری به دونالد ترامپ برای احداث دیوار مرزی با مکزیک مخالفت ورزیده اند. آن ها مذاکرات بیشتر را تا زمانی که دولت دوباره بازگشایی شود به تعویق انداخته اند. بخش هایی از دولت آمریکا از 22 دسامبر 2018 در تعطیلی به سر می برند.

لیندسی گراهام رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا گفته که در جریان دیدار روز یکشنبه خود با رئیس جمهور آمریکا از وی خواسته است تا به طور موقت دولت را بازگشایی کند تا زمینه برای گفتگوهای بیشتر برای حصول توافق فراهم شود.

وی افزوده است که "اگر پیشرفت سیاسی در این روند اتفاق نیفتد، آنوقت ترامپ باید برای ساخت دیوار مرزی حالت فوق العاده اعلام کند". این گزینه حتی در میان سیاستمداران جمهوریخواه هم طرفداران چندانی ندارد.