مقام های آمریکایی در بیروت، گفتگوهایی را با مقامات عالی رتبه لبنانی جهت مقابله با نفوذ داخلی و منطقه ای حزب الله برگزار می کنند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از عرب نیوز، مقام های آمریکایی حاضر در بیروت، گفتگوهایی را با مقامات عالی رتبه لبنانی در مورد نفوذ منطقه ای حزب الله لبنان برگزار می کنند. این گفتگوها در شرایطی انجام می شوند که وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو در تور خاورمیانه ای خود در حال بازدید از کشورهای مختلف منطقه و رایزنی با آن هاست.

در جریان این ملاقات، دیوید هیل معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی، نگرانی واشنگتن از به اصطلاح تهدید حزب الله در لبنان و منطقه خاورمیانه را با مقام های لبنانی به بحث خواهد گذاشت. این دیدار پس از عملیات اسرائیل علیه تونل های زیرزمینی حزب الله در مرز مشترک با این رژیم برگزار می شود.

سفارت آمریکا در لبنان پیش از این ملاقات در بیانیه ای اعلام کرده است تونل های حزب الله در مرز با اسرائیل در تناقض با قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل بوده، امنیت مردم لبنان را به خطر می اندازند و مشروعیت نهادهای دولتی این کشور را زیر سوال می برد.

دیدار هیل با مقام های لبنانی پیش از نشست جهانی لهستان در روزهای 13 و 14 فوریه اتفاق می افتد که در جریان آن قرار است راه های مقابله با نفوذ منطقه ای ایران بررسی شود.