حسن زائد وزیر ورزش و جوانان دولت حوثی خواستار اخراج پاتریک کامائرت، رئیس تیم نظارت سازمان ملل متحد بر فرآیند آتش بس شهر الحدیده شد. وی بر این باور است که کامائرت با ائتلاف تحت رهبری عربستان، علیه حوثی ها همکاری دارد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از عرب نیوز، حسن زائد یکی از چهره های برجسته حوثی ها خواستار اخراج پاتریک کامائرت از بندر الحدیده شد. پاتریک کامائرت، ژنرال بازنسته آلمانی سرپرستی تیمی از سازمان ملل متحد را به عهده دارد که بر آتش بس در شهر الحدیده نظارت دارند.

حسن زائد در بیانیه ای که در فیس بوک خود منتشر کرده است خواستار پایان بخشیدن به آتش بس شد. وی مدعی شده است که کامائرت سعی داشته تا  شهر الحدیده را تسلیم نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان کند. حسن زائد وزیر ورزش و جوانان دولت حوثی هاست.

تیم نظارت سازمان ملل متحد قرار بود 30 روز بر روند اجرای آتش بس میان نیروهای تحت رهبری ائتلاف عربستان و حوثی های یمنی در بندر الحدیده و مناطق اطراف آن نظارت داشته باشد. وظیفه این تیم آن بوده که هر گونه نقض آتش بس را به دبیر کل سازمان ملل متحد گزارش کند تا وی نیز به شورای امنیت سازمان ملل گزارش کند. آغاز بکار این تیم با رای قاطع 15 عضو شورای امنیت تایید شده بود.